Pokaż swoją wartość

Artykuły, które opisują Cię w samych superlatywach!

Znajdź najlepszą firmę

Usługodawcy z całego kraju, którzy czekają na Twój kontakt!

Korzyści dla wszystkich

Zarabiajcie pieniądze i otrzymujcie najwyższej jakości usługi!

Julianna Zawadzka 2019-04-14 0 komentarzy

Stuki w samochodzie podczas jazdy? sprawdź dlaczego

Stuki w samochodzie podczas jazdy? sprawdź dlaczego

Różnego rodzaju dziwne dźwięki dochodzące z zawieszenia samochodu zawsze budzą niepokój. Niestety najgorsze w tym wszystkim jest to, że objawy uszkodzenia różnych elementów nierzadko mogą być naprawdę podobne i trudno będzie je dokładnie zlokalizować "na słuch". W takich przypadkach zawsze najlepiej udać się po prostu do specjalistycznego warsztatu na diagnozę. Można to zrobić także w rozlokowanych po całym kraju stacjach diagnostycznych. Naturalnie jednak każdy kierowca powinien mieć podstawową wiedzę związaną z tym, co może oznaczać stukanie w samochodzie podczas jazdy i czego w takich przypadkach się spodziewać.

Jeśli dźwięki takie dobiegają z przedniej części pojazdu, mogą one oznaczać na przykład wybite tuleje wahacza lub zużyte już amortyzatory czy pęknięte sprężyny. W przypadku, gdy hałas słychać przy skręcaniu kołami, nierzadko jest to efekt zużycia końcówki drążka kierowniczego, ale także, niestety samej maglownicy. Z przodu często pukają również łączniki stabilizatora. Niepokojący dźwięk czasem powodują poduszki samego stabilizatora. Ich wymianę bardzo często po prostu się bagatelizuje.

Gdy hałas dochodzi z tyłu pojazdu, szczególnie w samochodach francuskich z zawieszeniem opartym na belce skrętnej, może to oznacza nie tylko amortyzatory lub sprężyny. Często to efekt zużycia tulei lub samych drążków skrętnych. Tył nie tylko stuka. W skrajnych przypadkach uszkodzenia belki można także obserwować opadanie całej tylnej części pojazdu. Jest to sytuacja, w której prawie na pewno będzie potrzeba regeneracja całej belki. Wystarczy wtedy wybrać się do firmy TylnaBelka, która zajmie się diagnozą oraz regeneracją całego tego elementu, udzielając na swoją usługę 3-letniej gwarancji bez limitu kilometrów.

Skomentuj wpis