Wysłodki buraczane melasowane cenną paszą energtyczną dla bydła
Na rynku dostępnych jest wiele pasz, ale nie wszystkie zawierają cenne składniki odżywcze i przyczyniają się do poprawy dobrostanu zwierząt. Dlatego farmerzy powinni dokładnie sprawdzić, co oferuje rynek i wybrać produkty bogate w związki mineralne oraz witaminy.
Przedsiębiorstwo Agrovet oferuje tylko wysokiej jakości pasze, wyprodukowane z naturalnych składników, które nie zawierają GMO.
Hodowcom bydła oraz koni polecane są w szczególności wysłodki buraczane z dodatkiem melasy. Jest to produkt, który zawiera cenne minerały oraz pierwiastki: potas, wapń, węglowodany, a także witaminy. Regularnie stosowany przyczynia się do zwiększenia masy ciała oraz poprawy mleczności u krów. Jest to cenna pasza energetyczna zarówno dla bydła, jak i pozostałych zwierząt hodowlanych.
Melasowane wysłodki buraczane mogą być podawane bez namaczania w wodzie lub w formie mokrej. Jednak najlepsze właściwości uzyskuje się podając bydłu suchą paszę, która ma największy potencjał energetyczny i nie zakwasza żwacza. Produkty zawierają bardzo duże ilości węglowodanów, m.in. pektyny, które są dobrze przyswajalne przez organizm zwierzęcia. Ponadto fermentacja cukrów przebiega bardzo powoli, stopniowo uwalniając energię.
Suchą paszę z dodatkiem melasy można stosować praktycznie bez ograniczeń, ponieważ nie wpływa ona negatywnie na przemianę materii. Jednak specjaliści radzą, aby dobowa dawka nie przekraczała 3-5 kg produktu. Jej ilość zależy między innymi od cyklu laktacji oraz gatunku bydła. W okresie około porodowym można zwiększyć dawkę, aby dostarczyć krowie potrzebną ilość cukrów i białka.
Polecane artykuły
Zestawy fajerwerków
Fajerwerki nie kojarzą się już tylko z sylwestrem, bo niemal każdy event, impreza, wydarzenie może być uświetnione niezwykłym pokazem sztucznych ogni. Dlatego sklep PiroFan przedstawia w swojej ofercie sprzedażowej wysokiej jakości zestawy fajerwerków w dobrych cenach. Warto wspomnieć, że każ
Ralph Lauren - Co warto widzieć o marce?
Firma została założona w 1968 roku w USA przez Ralpha Laurena, a właściwie Ralpha Lifshitza, i bardzo szybko osiągnęła międzynarodowy sukces. Mający wówczas 29 lat Ralph Lauren postanowił rozpocząć projektowanie ubrań tuż po zakończeniu krótkiej kariery w firmie Beau Brummell – p