Pokaż swoją wartość

Artykuły, które opisują Cię w samych superlatywach!

Znajdź najlepszą firmę

Usługodawcy z całego kraju, którzy czekają na Twój kontakt!

Korzyści dla wszystkich

Zarabiajcie pieniądze i otrzymujcie najwyższej jakości usługi!

Fabian Krawczyk 2020-02-20 0 komentarzy

Wysłodki buraczane melasowane cenną paszą energtyczną dla bydła

Wysłodki buraczane melasowane cenną paszą energtyczną dla bydła

Na rynku dostępnych jest wiele pasz, ale nie wszystkie zawierają cenne składniki odżywcze i przyczyniają się do poprawy dobrostanu zwierząt. Dlatego farmerzy powinni dokładnie sprawdzić, co oferuje rynek i wybrać produkty bogate w związki mineralne oraz witaminy.

Przedsiębiorstwo Agrovet oferuje tylko wysokiej jakości pasze, wyprodukowane z naturalnych składników, które nie zawierają GMO.

Hodowcom bydła oraz koni polecane są w szczególności wysłodki buraczane z dodatkiem melasy. Jest to produkt, który zawiera cenne minerały oraz pierwiastki: potas, wapń, węglowodany, a także witaminy. Regularnie stosowany przyczynia się do zwiększenia masy ciała oraz poprawy mleczności u krów. Jest to cenna pasza energetyczna zarówno dla bydła, jak i pozostałych zwierząt hodowlanych.

Melasowane wysłodki buraczane mogą być podawane bez namaczania w wodzie lub w formie mokrej. Jednak najlepsze właściwości uzyskuje się podając bydłu suchą paszę, która ma największy potencjał energetyczny i nie zakwasza żwacza. Produkty zawierają bardzo duże ilości węglowodanów, m.in. pektyny, które są dobrze przyswajalne przez organizm zwierzęcia. Ponadto fermentacja cukrów przebiega bardzo powoli, stopniowo uwalniając energię.

Suchą paszę z dodatkiem melasy można stosować praktycznie bez ograniczeń, ponieważ nie wpływa ona negatywnie na przemianę materii. Jednak specjaliści radzą, aby dobowa dawka nie przekraczała 3-5 kg produktu.  Jej ilość zależy między innymi od cyklu laktacji oraz gatunku bydła. W okresie około porodowym można zwiększyć dawkę, aby dostarczyć krowie potrzebną ilość cukrów i białka.

Skomentuj wpis